Archiwum autora: a.

DS0333.JPG

Wniebowzięcie NMP

Dzisiaj 15 sierpnia w naszych parafiach obchodziliśmy wraz z Kościołem Powszechnym  Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Święto Matki Bożej Zielnej). Święto to ma swój początek w V wieku i jest jednym z najstarszych świąt kościelnych. W niektórych kościołach wieczorem dzień wcześniej odprawiana jest msza św. z procesją z figurą Śpiącej Matki Bożej. W dniu tym przynieśliśmy do poświęcenia bukiety z kwiatów,ziół,kłosów zbóż i owoców jako dziękczynienie za zebrane plony. 15 sierpnia to także święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r.

DSC008.JPG

Liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza

W sobotę dnia 22 lipca 2023 r. miało miejsce uroczyste wprowadzenie na urząd Proboszcza Parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej ks. Mariusza Kamińskiego. Całą uroczystość nadzorował dziekan dekanatu barcińskiego ks. Stanisław Talaczyński, w którego obecności zostały wręczone symboliczne klucze do parafii.

 

DSC6301.JPG

Boże Narodzenie 2022 r.

Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. Wśród tej nocnej ciszy posłuchajmy głosu łamanego opłatka, gdyż to w nim Boże Dziecię zsyła nam radość, życzliwość i wzajemne zrozumienie na Święta i Nowy Rok 2023.

DSC4984.JPG

Adwent i roraty 2022 r.

27 listopada rozpoczął się nowy rok liturgiczny, którego tegoroczne hasło brzmi  „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, a także adwent, jako radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. W tym to czasie w naszych parafiach spotykaliśmy się na nabożeństwach roratnich.

DSC4427.JPG

Dzień Papieski 2022 r.

Tegoroczny październikowy XXII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Blask prawdy”. W naszych parafiach dzień ten uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Lubostroniu pod kierunkiem pani Magdy i pana Pawła. W miesiącu tym zostały poświecone dla parafii w Lubostroniu dwa nowe ornaty, nowy relikwiarz do relikwi Św. Urszuli Ledóchowskiej, nowe ampułki i świece, a także pasyjka Pana Jezusa na krzyż, który będzie umieszczony w arkadach kościoła.

 

IMG-20220904-WA0005.jpg

Msza św. w intencji harcerzy

Dnia 3-go września o godz. 18-tej w kościele w Lubostroniu odbyła się uroczysta Msza św. w intencji harcerzy z okazji 10-lecia nadania hufcowi w Smerzynie imienia Olgi i Andrzeja Małkowskich współtwórców polskiego harcerstwa.

DSCN0069.JPG

I Komunia Św. Lubostroń 2022 r.

W niedzielę 15 maja w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu czworo dzieci uroczyście przystapiło do Stołu Pańskiego, by poraz pierwszy w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej. Niech Pan Jezus, który zamieszkał w sercach dzieci prowadzi je przez życie w czystości ku świętości.

Panorama2.jpg

Adwent i roraty 2021 r.

28 listopada rozpoczął się adwent i nowy rok liturgiczny, którego trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 realizowany jest pod hasłem "Eucharystia daje życie". Hasło nowego roku liturgicznego 2021-2022 to „Posłani w pokoju Chrystusa”.