Archiwum autora: a.

Adwent i roraty 2022 r.

27 listopada rozpoczął się nowy rok liturgiczny, którego tegoroczne hasło brzmi  „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, a także adwent, jako radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. W tym to czasie w naszych parafiach spotykaliśmy się na nabożeństwach roratnich.

Dzień Papieski 2022 r.

Tegoroczny październikowy XXII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Blask prawdy”. W naszych parafiach dzień ten uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Lubostroniu pod kierunkiem pani Magdy i pana Pawła. W miesiącu tym zostały poświecone dla parafii w Lubostroniu dwa nowe ornaty, nowy relikwiarz do relikwi Św. Urszuli Ledóchowskiej, nowe ampułki i świece, a także pasyjka Pana Jezusa na krzyż, który będzie umieszczony w arkadach kościoła.

IMG-20220904-WA0005.jpg

Msza św. w intencji harcerzy

Dnia 3-go września o godz. 18-tej w kościele w Lubostroniu odbyła się uroczysta Msza św. w intencji harcerzy z okazji 10-lecia nadania hufcowi w Smerzynie imienia Olgi i Andrzeja Małkowskich współtwórców polskiego harcerstwa.

I Komunia Św. Lubostroń 2022 r.

W niedzielę 15 maja w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu czworo dzieci uroczyście przystapiło do Stołu Pańskiego, by poraz pierwszy w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej. Niech Pan Jezus, który zamieszkał w sercach dzieci prowadzi je przez życie w czystości ku świętości.

Panorama2.jpg

Adwent i roraty 2021 r.

28 listopada rozpoczął się adwent i nowy rok liturgiczny, którego trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 realizowany jest pod hasłem "Eucharystia daje życie". Hasło nowego roku liturgicznego 2021-2022 to „Posłani w pokoju Chrystusa”.