Archiwum miesiąca: kwiecień 2014

Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu Kościół przez wspomnienie  wjazdu Chrystusa do Jerozolimy ukazuje zapowiedź królewskiego tryumfu Chrystusa, a przez rozważanie Jego cierpień głosi orędzie Jego męki. W procesji wyznaliśmy,że należymy do Chrystusa, który jest Królem i Odkupicielem ludzkości.

Rekolekcje w Parafiach

Od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu, w naszych parafiach przeżywaliśmy wielkopostne ćwiczenia duchowe. Licznie uczestniczyły w nich dzieci i młodzież z Zespołu Szkól w Lubostroniu  a także parafianie. Cennym owocem rekolekcji  dzieci i młodzieży, był Marsz Ewangelizacyjny oraz podjęcie duchowej adopcji przez dorosłych przedstawicieli naszych parafii. Najważniejszym  owocem rekolekcji był bardzo liczny udział wiernych w spowiedzi wielkanocnej.