Miesięczne archiwum: Październik 2019

Pielgrzymka do Częstochowy i Gidl 2019 r.

18.JPG

W dniach 11 i 12 października wierni z naszych parafii wyruszyli na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Częstochowie i Gidlach, aby zaprosić Matkę Bożą  do naszych parafii w związku z mającą się odbyć w przyszłym roku peregrynacją kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji.

Dożynki 2019 r.

18 sierpnia dziękowaliśmy Panu  Bogu za tegoroczne plony z naszych pól i ogrodów przynosząc do świątyni owoce współpracy Pana Boga i naszych rąk.

Wniebowzięcie NMP 2019 r.

15 sierpnia w Kościele katolickim obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywane też Świętem Matki Boskiej Zielnej lub Korzennej. W dniu tym przynieśliśmy do poświęcenia bukiety z kwiatów, ziół, kłosów zbóż i owoców jako dziękczynienie za zebrane plony.