Archiwum miesiąca: wrzesień 2018

DSC03437.JPG

Dożynki 2018 r.

W naszych parafiach 9 wrzesnia w Lubostroniu, a 16 września w Jabłówku świętowaliśmy dożynki parafialne jako święto chleba i tych którzy go współtworzą. Jako dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony złożyliśmy na ołtarzu wieńce i owoce z naszych pól i ogrodów.

DSCN28895b9e5079f086c.JPG

Pielgrzymka „Śladami Św. Jana Pawła II”

W dniach 27-28 sierpnia wierni z naszych parafii wyruszyli na pielgrzymkę "Śladami Św. Jana Pawła II". W pierwszym dniu po mszy św. na Jasnej Górze o godz. 11:00 zwiedzali Harmęże, gdzie w podziemiach kościoła franciszkanów znajduje się ekspozycja rysunków prof. Mariana Kołodzieja byłego więźnia KL Auschwitz. Następnie wyruszyli do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dnia następnego po mszy o godz.6:00 nasi wierni udali się do Wadowic (rodzinnego miasta Św. Jana Pawła II). Kolejnym etapem pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Na zakończenie nasi pielgrzymi zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu i krakowski rynek z Bazyliką Mariacką i Sukiennicami.

DSC03302.JPG

Ostatnie Msze Św. ks. Artura

19 sierpnia ks. Artur odprawił ostatnie Msze Św. w naszych parafiach. Dziękując za pięcioletnią owocną posługę w naszych parafiach życzymy ks. Arturowi wielu łask Bożych, odwagi i wytrwałości w realizowaniu wyznaczonych zadań na nowej parafii. Szczęść Boże i do zobaczenia.