Miesięczne archiwum: Marzec 2015

Niedziela Palmowa

CAM00799.jpg

W Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień, Kościół przez wspomnienie wjazdu Chrystusa do Jerozolimy ukazuje zapowiedź królewskiego tryumfu Chrystusa, a przez rozważanie Jego cierpień głosi orędzie Jego męki. W procesji wyznaliśmy, że należymy do Chrystusa, który jest Królem i Odkupicielem ludzkości. Bóg zapłać dzieciom, a przede wszystkim  ich rodzicom, za uświetnienie tej ważnej uroczystości w naszych parafiach.

Spowiedź wielkanocna

DSC00913.JPG

Plan Spowiedzi Wielkanocnej

sobota 21 marca 2015 r.

Przed południem:

Jabłówko 9,00 – 10,15 (ok. 9,15 Msza św.)

Lubostroń 11,00 – 12,00 (Komunia św. co 20 min)

Po południu:

Lubostroń 16,00  – 17,00 (ok. 16,15 Msza św.)

Rekolekcje Wielkopostne AD 2015

DSC00909.JPG

Wraz z czwartą niedzielą Wielkiego Postu, w naszych parafiach  przeżywaliśmy ćwiczenia duchowne zwane rekolekcjami. W tym roku Słowo Boże, dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, głosił ksiądz Maciej Przygodzki. Niech Słowo Boże rzucone na glebę naszych serc, wyda obfite plony pokuty i nawrócenia oraz radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zimowisko

100_6133.JPG

Dzięki "Ludziom dobrej woli", w zimowe ferie, możliwym stało sie zorganizowanie tzw. "półkolonii". Dzieci pod opieką nauczycieli, rodziców, Zespołu Caritas i animatorów spotkań, mogły ciekawie spędzić wolny – zimowy- czas. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w ten projekt.

Światowy Dzień Chorego

CAM00416.jpg

11 lutego w Kościele Powszechnym, a także w naszych Parafiach, obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Wielu z naszych wspólnot  tego dnia przyjęło Sakrament Namaszczenia Chorych. Niech Boża łaska umocni nasze dusze i ciała.