Archiwum miesiąca: sierpień 2018

DSC03265.JPG

Wniebowzięcie NMP 2018 r.

15 sierpnia w naszych parafiach obchodziliśmy wraz z Kościołem Powszechnym  Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Święto Matki Bożej Zielnej). Święto to ma swój początek w V wieku i jest jednym z najstarszych świąt kościelnych. W niektórych kościołach wieczorem dzień wcześniej odprawiana jest msza św. z procesją z figórą Śpiącej Matki Bożej. W dniu tym przynieśliśmy do poświęcenia bukiety z kwiatów, ziół, kłosów zbóż i owoców jako dziękczynienie za zebrane plony.

Dekret Abp Wojciecha Polaka Prymasa Polski

Abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Artura Sreberskiego z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu oraz parafii pw. NMP Różańcowej w Jabłówku i mianował go proboszczem parafii pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu. Dekret wejdzie w życie z dniem 20 sierpnia br.

Abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Łukasza Staniszewskiego z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i mianował go proboszczem parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu oraz parafii pw. NMP Różańcowej w Jabłówku. Dekret wejdzie w życie z dniem 20 sierpnia br.