Archiwum miesiąca: grudzień 2016

DSCN7977.JPG

Wigilia dla seniorów 2016r.

W niedzielę 18 grudnia parafialny Zespół  Caritas zorganizował spotkanie opłatkowe w świetlicy szkolnej dla seniorów i osób samotnych. Spotkanie to poprzedzone było mszą św. o godz. 12. Dzieci ze szkoły podstawowej przedstawiły jasełka przygotowane przez swych opiekunów. Bóg zapłać dla organizatorów tej uroczystości.

DSCN7940.JPG

Adwent 2016r.

27 listopada rozpoczął się nowy rok liturgiczny, którego tegoroczne hasło brzmi "Idźcie i głoście". Tematem rozważań adwentowych był cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas kolejnych spotkań dowiedzieliśmy się jak został wykonany, jak dostał się na Jasną Górę i jak wielką siłę dał narodowi polskiemu aby mógł wyzwolić się od zaborców, którzy przez tyle wieków nękali naszą ojczyznę.

 

DSCN7801.JPG

Biesiada Patriotyczna 2016r.

18 listopada świetlica socjoterapeutyczna przy  parafii w Lubostroniu dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości rozbrzmiała muzyką i śpiewem pieśni patriotycznych. Podczas biesiady dzieci ze szkoły podstawowej przedstawiły montaż słowno-myzyczny przygotowamy przez swych wychowawców. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tego spotkania.