Archiwum miesiąca: czerwiec 2018

Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Dnia 16 czerwca wierni z naszych parafii udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. O godz.12 wzieli udział we Mszy Św., a po obiedzie zwiedzali sanktuarium i umieszczoną w kryptach kaplicę poświęconą ofiarom obozów zagłady, a szczególnie księżom wywiezionym do obozu w Dachau. Przed wyjazdem zwiedzili Katedrę Kaliską, gdzie proboszcz ks. prałat mgr Adam Modliński opowiedział historię tej świątyni, a następnie wzieli udział w Drodze Krzyżowej.
Podziękowania dla organizatorów i opiekunów tej pielgrzymki.

Boże Ciało 2018 r.

31 maja nasze parafie wraz z Kościołem Powszechnym obchodziły Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Idąc za krzyżem obwieściliśmy światu miłość Jezusa Chrystusa, a zatrzymując się przy czterech ołtarzach słuchaliśmy ewangelii czterech ewangelistów: św. Marka, Jana, Łukasza i Mateusza.

Odpust Parafialny Lubostroń 2018 r.

We wtorek 29 maja parafia w Lubostroniu obchodziła swój coroczny odpust parafialny ku czci swej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystą mszę św. z procesją wokół kościoła celebrował proboszcz parafii pw. św. Jakuba Większego w Barcinie ks. Edmund Napierała.