Archiwum miesiąca: czerwiec 2017

DSC_06.JPG

Boże Ciało 2017 r.

15 czerwca przeżywaliśmy w naszych parafiach wraz z całym Kościołem Powszechnym Uroczystość Bożego Ciała. W naszych parafiach po Mszy Świętej wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Udział w tej uroczystości był naszym świadectwem  wiary w Chrystusa Eucharystycznego oraz wyrazem wdzięczności Bogu za wszystkie otrzymane łaski. To publiczne wyznanie wiary niech umocni nas na drodze podążania ku świętości.

 

DSCN0017.JPG

20-ta rocznica święceń kapłańskich.

30 maja o godz.12:00 odbyła się uroczysta msza dziękczynna z okazji 20-stej rocznicy święceń kapłańskich rocznika ,97. Na mszę św. przybyli księża, którzy 20 lat temu przyjmowali wraz z ks. Arturem święcenia kapłańskie, oraz parafianie z parafii w Jabłówku i Lubostronia. Niech wstawiennictwo patronek naszych parafii i nasze modlitwy wspierają ks. Artura i księży z rocznika ,97 na dalszej Ich duszpasterskiej drodze.

DSCN9707.JPG

Odpust Parafialny Lubostroń 2017 r.

W poniedziałek 29 maja parafia w Lubostroniu obchodziła odpust parafialny ku czci swej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystą mszę św. celebrował dziekan dekanatu barcińskiego ks. Stanisław Talaczyński, który w czasie homilii przedstawił nam bardzo obrazowo proste życie Świętej Uszuli Ledóchowskiej.

DSC_2902.JPG

I Komunia Św. Lubostroń 2017 r.

W niedzielę 21 maja w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu dwadzieścioro dzieci uroczyście przystąpiło do Stołu Pańskiego, by poraz pierwszy wpełni uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej. Niech Pan Jezus, który zamieszkał w sercach dzieci prowadzi je przez życie w czystości ku świętości.