Archiwum miesiąca: grudzień 2015

DSC_0462.JPG

Boże Narodzenie

Uroczystą Mszą świętą zwaną Pasterka rozpoczęliśmy celebrację
świąt Narodzenia Pańskiego. 
 
Wszystkim Gościom i Parafianom składam najserdeczniejsze życzenia
świąteczne. Niech narodzone Dziecię będzie dla nas wszystkich
źródłem wiary, nadziei i miłości, a Boży pokój, który przynosi
Nowonarodzony, zagości w naszych sercach. Boże błogosławieństwo niech
towarzyszy nam przez wszystkie dni Nowego Roku 2016. 
Proboszcz

DSCN0303.JPG

Spotkanie opłatkowe.

20 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00 parafialny Zespół  Caritas zorganizował spotkanie opłatkowe w świetlicy szkolnej dla seniorów i osób samotnych. Spotkanie to uświetnił  montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej. Bóg zapłać dla wszystkich organizatorów tej uroczystości.

CAM00471.jpg

Adwent 2015


Niedzielą 29 listopada rozpoczeliśmy w polskim Kościele nowy rok liturgiczny pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie", a także Adwent, którego tegoroczne hasło brzmi: "Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia". W czasie mszy roratnich przybliżone nam zostały czasy od Chrztu Polski, a także żywoty świętych niosących  miłosierdzie dla potrzebujących.

P1110325.JPG

Andrzejki 2015

W andrzejkowy wieczór w świetlicy socjoterapeutycznej dzieci ze szkoły podstawowej mile i wesoło spędziły czas przy muzyce, konkursach z nagrodami oraz słodkim poczęstunku. Podziękowania dla organizatorów.

P1100985

Biesiada Patriotyczna

15 listopada w świetlicy socjoterapeutycznej  Parafianie muzyką i śpiewem uczcili rocznicę odzyskania niepodległości, do której montażem słowno-myzycznym dolączyły się dzieci ze szkoły podstawowej. Bóg zapłać dla uczestników i organizatorów biesiady.

IMG_3239

XV Dzień Papieski i Dzień Misyjny.

11 i 18 października dzieci i młodzież z naszych Parafii, pod kierunkiem P. Magdy, zaprazentowały montaż słowno-muzyczny z okazji XV Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był  pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Coroczny Tydzień Misyjny, był okazją, aby dzieci przebrane za mieszkańców różnych kontynentów ukazały nam jak daleko jest niesione Słowo Boże.