Archiwum miesiąca: marzec 2018

DSCN4953.JPG

Niedziela Palmowa 2018 r.

Niedzielą Palmową 25 marca rozpoczęliśmy w naszych parafiach najważniejszy okres w liturgii chrześcijańskiej. Niedziela ta  upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy. Po uroczystym poświęceniu palm i odczytaniu Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

DSCN9750.JPG

Konkurs na palmę wielkanocną.

W niedzielę 25 marca o godz.15 w sali rotundowej pałacu w Lubostroniu odbyło się rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w konkursie "Rodzinna palma wielkanocna". Organizatorem konkursu była: Parafia w Lubostroniu, Teatr Muzyczny przy Szkole Podstawowej w Lubostroniu i Pałac Lubostroń. Cel konkursu to propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi oraz pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej. Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów tego konkursu.

 

DSCN4732.JPG

Rekolekcje Wielkopostne 2018 r.

W dniach od 4 do 7 marca w naszych parafiach odbyły się rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże dla dorosłych i młodzieży szkolnej głosił  ks. Wojciech Zniszczol z Parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie. Niech głoszone Słowo Boże i rozważania pomogą nam lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu, by przygotować się na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

DSCN4286.JPG

Ferie zimowwe 2018 r.

W dniach od 12 do 16 lutego Pałac Lubostroń przy współpracy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu zorganizował podczas zimowych ferii wiele ciekawych zajęć i atrakcji dla dzieci, a tydzień wcześniej zabawę karnawałową.