Lubostroń-Jabłówko

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na XXIV Niedzielę Zwykłą

12 września 2021 r.

   

 1. W dzisiejszą niedzielę nasza grupa pielgrzymkowa z parafii Lubostroń i Jabłówko uczestniczy w uroczystościach beatyfikacyjnych bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Msze Św. dzisiaj o godz. 14-tej w Lubostroniu i o godz. 15-tej w Jabłówku.
 2. W następną niedzielę 19-go września w Lubostroniu podziękujemy na Mszy Św. o godz. 12-tej za XXX lat istnienia naszej parafii. W tym dniu o godz. 10-tej poświęcenie krzyża na cmentarzu parafialnym w Lubostroniu. O godz.11-tej program jubileuszowy w lubostrońskim  kościele. Po Eucharystii o godz. 12-tej poświęcenie figury NSPJ i tablic: historycznej i wotywnej, a po nim spotkanie przy parafialnym stole na placu kościelnym. Uroczystości jubileuszowe wzbogaci występ P. Kużmińskiego i P. Wójcik, chóru łabiszyńskiego oraz dzieci i młodzieży naszej szkoły. Z uwagi na uroczystości w Lubostroniu Msza Św. w Jabłówku wyjątkowo o godz. 8-mej.
 3. Poświęcenie obrazu bł. Kard. St. Wyszyńskiego oraz zawieszenie w kościele w Lubostroniu w sobotę 18-go września na Mszy Św. o godz.18-tej.
 4. Radni Parafii Jabłówko podejmują zbiórkę po Mszach Św. niedzielnych na rzecz renowacji Groty Matki Bożej znajdującej się trudnym stanie technicznym. Wesprzyjmy to dzieło. Do włączenia się proszę wszystkich parafian w tym mieszkańców wsi Załachowo odpowiedzialnych  za grotę wraz z matkami Żywego Różańca.
 5. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Św.
 6. W środę wspomnienie NMP Bolesnej.  Przed Mszami Św. nowenna do MBNP w intencji chorych obu parafii.
 7. W kościele w Jabłówku zostały zamontowane trzy piękne  witraże ukazujące patronkę parafii NMP Różańcową oraz bł. Stefana kard. Wyszyńskiego Św. Jana Pawła II. Wykonawcom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Poświęcenie witraży w pierwszą niedzielę października.
 8. Dziękuję za posprzątanie świątyni w Lubostroniu. Dziękuję za posprzątanie świątyni w  Jabłówku.
 9. W Lubostroniu dziękują za przekazane ofiary do puszki na rzecz powstającego cmentarza. koordynują radni parafii przed Mszami Św. w każdą niedzielę oraz księgują ofiary. Dziękuję im za zaangażowanie. Dziękuję moim parafianom za wykonane prace na cmentarzu w tym tygodniu wraz z osadzeniem krzyża. Podziękowania dla P. Jacka Nowaka, P. Pawła Konopa w tym P. Jackowi Majdzińskiemu, P. Arka Trzebuniaka oraz panów posługujących na cmentarzu.
 10. W obu parafiach Bóg Zapłać  za ofiary do puszek Caritasu w Lubostroniu przy ołtarzu Św. Antoniego, a w Jabłówku przy ołtarzu Św. Joanny Beretty Molla
 11. W naszych kościołach obowiązuje limit wiernych 75% obłożenia miejsc siedzących z wyłączeniem osób podwójnie zaszczepionych.
 12. Do nabycia Przewodnik Katolicki. Zachęcam do lektury.
 13. Biuro parafialne czynne w niedziele po Mszach Św. z wyjątkiem spraw pogrzebowych.
 14. Życzę Wam Błogosławionej Niedzieli jak i tygodnia.
 15. Z Parafii Lubostroń odeszła do Pana ŚP Maria Bartoś. Polecamy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. „Wieczny Odpoczynek…”

Dodaj komentarz