Archiwum miesiąca: czerwiec 2014

CAM00638.jpg

Błogosławieństwo prymicyjne

W Uroczystość Śś. Apostołów Piotra i Pawła, w naszych parafiach, gościliśmy ks. neoprezbitera Michała Szalatego. Ks. Michałowi dziękujemy za odprawione Msze św. oraz za wygłoszone homilie. Wielkim darem, dla naszych wspólnot, było udzielone błogosławieństwo prymicyjne, wraz z odpustem zupełnym. Naszym podziękowaniem, za ten wyjątkowy dar, niech będzie modlitwa w intencji ks. Michała. 

CAM00502.jpg

Uroczystość Bożego Ciała

19 czerwca przeżywaliśmy, wraz z całym Kościołem Powszechnym, Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie, w naszych parafiach,  po Mszy Świętej wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Nasz udział w tej uroczystości był świadectwem  wiary w Chrystusa Eucharystycznego oraz wyrazem wdzięczności Bogu za wszystkie otrzymane łaski.

WP_20140519_018.jpg

Projekt witraży

W galerii można zapoznać się z roboczym projektem witraży, autorstwa p. Justyny Żywieckiej-Gołębiewskiej, które będą zainstalowane w kaplicy NMP Nieustającej Pomocy w Lubostroniu. Wszelkie uwagi  i sugestie odnośnie projektu, prosimy kierować na: email: parafialubostron@tlen.pl   

 

CAM00097.jpg

Niedziela Powołaniowa

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszych Parafiach gościliśmy kleryków z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, którzy przybyli do nas wraz  z moderatorem,  ks. Maciejem Przygodzkim. Księdzu Dyr. Maciejowi jak i ks. diakonowi Mateuszowi, dziękujemy za głoszone z wielką mocą Słowo Boże. Księżom klerykom: Jakubowi, Waldemarowi oraz Krzysztofowi, za złożone wobec nas świadectwo głębokiej wiary. W modlitwach  pamiętajmy, zgodnie z prośbą naszych Gości, o modlitwie w intencji powołań oraz za powołanych.

DSC07066.JPG

Odpust w Lubostroniu

W niedzielę, po liturgicznym wspomnieniu  naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, wspólnota parafialna w Lubostroniu przeżywała odpust parafialny. Sumę odpustową i Słowo Boże wygłosił, Ks. Prob. Wojciech Danecki.